Rikthimi i Milanit dhe Manchester United-it

Rikthimi i Milanit dhe Manchester United-it

Dy skudrat e mëdha Milan e Manchester United të cilët kanë vuajtur sezoneve të fundit në Serie A e Premier League, këtë edicion janë lidere në tebalat e ligave ku luajnë.

Milan me fitoren ndaj Cagliari, ka arritur në 43 pikë dhe ka 3 pikë më shumë sesa rivali lokal.

Ndërsa, Manchester United barazoi në derbin e madh anglez kundër Liverpoolit, për ta ruajtur pozitën e parë.

United ka një pikë më shumë po ashtu kundrejt rivalit lokal Manchester City e cila ka një ndehsje më pak të zhvilluar. /Insajderi.com