Romanca e Vladimir Putin dhe “gruas më fleksibile në Rusi” e cila është zhdukur prej dy vitesh

Romanca e Vladimir Putin dhe “gruas më fleksibile në Rusi” e cila është zhdukur prej dy vitesh

Një nga gjimnastët më të dekoruara në histori, e quajtur dikur “gruaja më fleksibël e Rusisë”, vendi i Alina Kabaeva në librat e historisë është i siguruar.

Dy medalje olimpike e çuan atë në statusin e yllit dhe ajo befasoi adhuruesit e sportit duke pozuar nudo në kopertinën e revistës Maxim në 2004.

Pasuan rolet e filmit dhe një karrierë e shkurtër e këndimit, dhe midis 2007 dhe 2014 ajo ishte anëtare e Parlamentit Rus, Duma e Shtetit, me mbështetjen e saj të legjislacionit për të drejtat e homoseksualëve që ndau vendin dhe shkaktoi një protestë ndërkombëtare.

Oh, dhe ajo gjithashtu besohet të jetë nënë e pesë fëmijëve të Vladimir Putin.

Duke pasur parasysh rëndësinë që kishte, zhdukja e saj nga qendra e vëmendjes duket gjithnjë e më e habitshme.

Siç raportoi Mirror Online javën e kaluar, 37-vjeçarja nuk është parë në publik që nga viti 2018, duke ngritur pikëpyetje për vendndodhjen e saj dhe marrëdhëniet e saj me njeriun më të fortë. në Kremlin.

Ajo thuhet se ka lindur djem binjakë në prill të vitit të kaluar, para se të zhdukej plotësisht.

Disa raporte madje pretendojnë se ajo tani ka pesë fëmijë me Putinin, 68 vjeç, i cili u nda me gruan e tij Lyudmila në 2014.

Një burim nga Moska tha për The Sun: “Putini është një njeri shumë privat, ai ka fshehur dy vajzat e tij të rritura nën letërnjoftime të rreme për vite me rradhë.

“Edhe tani, megjithëse ai flet për to herë pas here, ai kurrë nuk përmend emrat e tyre”.

“Nëse Alina do të lindte fëmijët e tij, fshehja e saj mund të ishte një nga aluzionet më të forta që tregon për këtë.”

Burimi e përshkroi Putinin si “obsesiv” lidhur me sigurinë e familjes së tij.

Fotografi Mikhail Korolov, i cili fotografoi Kabaeva-n të mbështjellë vetëm me një gëzof, tha: “As që kisha nevojë ta bindja”.

“Ajo u soll shumë natyrshëm”.

Ajo fitoi një medalje bronzi si adoleshente në Lojërat Olimpike të Sidneit 2000, para se të merrte medaljen e artë katër vjet më vonë në Athinë , kur edhe mendohet të ketë takuar Putinin.

Në atë kohë ai ishte i martuar dhe ajo po dilte me një oficer policie, por raportet në Rusi pretendonin se kishte një romancë që po lulëzonte mes të dyve.

Këto u fshinë me shpejtësi nga të dhënat dhe një gazetë e drejtuar nga ish kolegu i Putin i KGB-së, Alexander Lebedev u mbyll pasi raportoi për lidhjen në 2008.

Në atë kohë Kabaeva tha: “A nuk mundet që një sportiste të dashurohet me një polic? Apo edhe një president? ”

Thuhet se ajo lindi djalin e Putinit, Dmitry në 2008, para se një vajzë të mbërrinte në 2012.

Një tjetër fëmijë u tha se kishte lindur në 2015 para lindjes së binjakëve vitin e kaluar.

Rreth kohës së lindjeve më të fundit, asaj iu dha medalja më e lartë civile e vendit “Për meritat ndaj atdheut” nga Putini.

Por paraqitja e saj e fundit e njohur ishte në një shkollë në tetor 2018, me miken Lyasan Utiasheva, e cila ka thënë se ajo nuk ka qenë në gjendje të kontaktojë me të më.

Kremlini nuk ka lëshuar ndonjë koment mbi vendndodhjen e ish-gjimnazistes./Insajderi.com

Burimi: Mirror