Romano: Neymar do të rinovojë kontratën me PSG-në edhe për pesë vite

Romano: Neymar do të rinovojë kontratën me PSG-në edhe për pesë vite

E ardhmja e brazilianit Neymar është shndërruar në një telenovelë me shumë seri kohët e fundit, teksa eksperti i merkatos Fabrizio Romano ka konfirmuar se ylli i PSG-së, do të rinovojë kontratën me kampionët e Francës, njofton Insajderi.

Hipotezat e shumta që braziliani është duke ëndërruar sërish rikthimin te Barcelona, janë vetëm spekulime, sipas gazetarit italian.

Përmes një postimi në “Twitter”, Romano, bëri të ditur që Neymar është i lumtur me projektin e PSG-së dhe do rinovojë për pesë vitet e ardhshme, pra do mbetet në “Parkun e Princave” se paku deri në vitin 2026. /Insajderi.com