Romelu Romelu Lukaku flet për Manchester United

Romelu Romelu Lukaku flet për Manchester United

Belgu 27 vjeçar dha shumë lavdata për menaxherin, Ole Gunnar Solskjaer dhe për treshen sulmuese me Anthony Martial, Marcus Rashford dhe Mason Greenwood, duke insistuar se është i lumtur për formën e mirë të ekipit.

Romelu kaloi dy sezone tek Manchester United para se të transferohej në Seria A tek Inter Milan për një shumë rreth 74 milionë funta. Ai po kalon një super sezonë me formë fantastike për ekipin e Antonio Conte, duke shënuar 33 gola në 50 paraqitje në të gjitha garat. Ai shënoi dy gola në fitoren 5-0 kundër Shakhtar Donetsk në gjysmëfinalen e Europa Ligës dhe pas ndeshjes u pyet për mendimin e tij për United dhe ndeshjen e tyre kundër Sevillës të cilën e humbën me rezultat 2-1.

“United dhanë gjithçka nga vetja e tyre. Mendoj se ata patën një sezon fantastik. “- tha Lukaku për BT Sport, raporton Insajderi.

“Ole bëri një punë fantastike. Me promovimin e Mason Greenwood në ekipin e parë, me Martial e Rashford në formë të mirë, ata po bëjnë punë fantastike, unë e prisja këtë.”- shtoi Lukaku.

United përfundoi në pozitën e tretë në Premier Ligë këtë sezon dhe arritën të kualifikohen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm falë formës së mirë të tyre pas rikthimit të futbollit nga pandemia./Insajderi.com.