Ronaldo afër një rekordi botëror

Ronaldo afër një rekordi botëror

Ish-sulmuesi Iranian Ali Dael ka thënë se shpreson që Ronaldo ta arrijë rekordin e tij me kombëtaren.

Bëhet fjalë për rekordin e golave individual me përfaqësueen në futboll.

“Unë sinqerisht shpresoj që Cristiano Ronaldo të arrijë rekordin tim të golit për ekipin kombëtar”, tha ai, raporton Goal.

Cristiano Ronaldo ka shënuar 102 gola me Portugalinë dhe është vetëm tetë shënime për ta kaluar rekordin e iranianit.

Ali Dael kishte aftësi të shënonte shumë gola me kokë, rekord i tij vazhdon të jetë i pathyeshëm. /Insajderi.com