Ronaldo përsëri pozitiv me COVID-19, nuk luan kundër Barcelonës

Ronaldo përsëri pozitiv me COVID-19, nuk luan kundër Barcelonës

Të mërkurën e 28 tetorit do të përballet Juventuesi me Barcelonen.

Por, Cristino Ronaldo nuk do të paraqitet në ketë ndeshje, pasi sipas Marca, CR7 përsëri ka dalë pozitiv me virusin COVID-19.

Kështu bota futbolli nuk do të ketë mundësi që të mërkurën ta shoh ballafaqimin në mes Lionel Messit e Cristiano Ronaldo.

Ronaldo kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, ai besonte që e kishte kaluar dhe mund të luante ndeshjen e ardhshme të Ligës së Kampioni. Por testi nuk e dëshmoi të njëjtën gjë. /Insajderi.com