Ronaldo po synon një tjetër rekord me Portugalinë

Ronaldo po synon një tjetër rekord me Portugalinë

Cristiano Ronaldo përpos që është shtatë gola që të bëhet golashënuesi më i mirë në garat me kombëtare. Ai po synon edhe një rekord tjetër.

Behet fjalë për futbollistin me më së shumti fitore me përfaqësuesen.

Momentalisht Ronaldo është 29 fitore larg Sergio Ramos i cili ka 130 triumfe me Spanjën, ndërsa bashkelojtari i tij spanjoll, Iker Casillas ka 121.

Por, Ronaldo ka arritur që ta kalojë mesfushorin Xavi, i cili ka 100 fitore me Spanjën, por tashmë CR7 ka 101.

Ronaldo ka fituar me kombëtaren Kampionatin Evropian në vitin 2016 dhe Ligën e Kombeve në vinit 2019. /Insajderi.com