Ronaldo shënon edhe në Ligën e Kampionëve

Ronaldo shënon edhe në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është duke thyer paragjykimet se mosha është problem në futboll.

Portguezi ka shënuar gol përsëri në ndeshjen kundër Young Boys, transmeton Insajderi.com.

Ai ka kaluar “Djajtë e Kuq” në epërsi dhe ky gol ishte tejet i veqantë për të, pasi kjo ishte ndeshja e 17-të me radhë që ai shënon në Ligën e Kampionëve.

Goli i shënuar nga Cristiano

Ish-sulmuesi i Juventusit me paraqitjen e sontme ka thyer një rekord, pasi ka barazuar Iker Casillas me 177 paraqitje në këtë kompeticion.

CR7 shënoi dy gola edhe në ndeshjen e rikthimit të tij në “Old Trafford”, ku Unitedi e mposhti Newcastlen me rezultat 4-1.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, është 36 vjeçar por ende duket që është larg nga pensionimi dhe ka ende se çka të ofrojë në fushën e gjelbër./Insajderi.com