Rrëfimi i ish-trajnerit që zbuloi Ronaldon: E krahasova me Figon, në Portugali u çmendën

Rrëfimi i ish-trajnerit që zbuloi Ronaldon: E krahasova me Figon, në Portugali u çmendën

1000 ndeshje të luajtura, 726 gola, pesë “Topa të Artë”, katër “Këpuca të Artë”, pesë Champions, gjashtë tituj kampion (liga), një Evropian, golashënuesi më i mirë i Real Madridit (451 gola), i Champions-it (128) dhe i Portugalisë (99). Kjo është, me pak fjalë, trajektorja që ka bërë që Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro në karrierë, si një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave.

Lexoni më shumë…