Rrëzohet aeroplani në Zvicër, ka të vdekur

Rrëzohet aeroplani në Zvicër, ka të vdekur

Dy adoleshentë dhe një pilot raportohet se kanë mbetur të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në një kamp veror në Zvicër, thuhet sipas policisë atje.

Incidenti ndodhi në kantonin e ‘Grunbunden’ në lindje të vendit.

Të vdekur mbetën dy 14 vjeçar dhe piloti i aeroplanit, raportoi AFP.

Policia zvicerane është duke zhvilluar hetime mbi shkaqet që shkaktuan këtë aksident. /Insajderi.com