Rusi – Danimark: Formacionet zyrtare

Rusi – Danimark: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Rusisë dhe Danimarkës do të jetë ndeshje e cila do të përcaktoj kush do të kaloj në fazën eleminatore të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Përzgjedhësi Stanislav Chechesov, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Matvey Safonov, Igor Diveev, Georgiy Dzhikiya, Fedor Kudrayashov, Daler Kuzyaev, Roman Zobnin, Magomed Ozdoev, Mario Fernandes, Aleksandr Golovin, Aleksei Miranchuk dhe Artem Dzyba.

Nga ana tjetër trajneri danez, Kasper Hjulmand, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-3:

Kasper Schmeichel, Andreas Christensen, Simon Kjaer, Jannik Vastergaard, Joakim Maehle, Thomas Delaney, Pierre-Emile Hojbjerg, Daniel Wass, Martin Braithwaite, Mikkel Damsgaard dhe Yussuf Pulsen.

Ndeshja do të zhvillohet në “Parken Arena” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com