Ryan dhe Blake “hapin zemrën” për të ndihmuar luftën kundër urisë

Çifti i famshëm, Ryan Reynolds dhe Blake Lively kanë dhuruar 500 mijë dollarë për dy organizata – Feeding America dhe Food Banks Canada, për t’i ndihmuar në luftën kundër urisë, transmeton Insajderi.

“Ne jemi të nderuar dhe të privilegjuar që jemi në gjendje të vazhdojmë mbështetjen tonë për Feeding America dhe Food Bankat Canada”, thanë çifti në një deklaratë të përbashkët.

“Ne i dimë përpjekjet që kaq shumë fqinjë tanë u përballën vitin e kaluar me urinë dhe jemi mirënjohës për mundësinë për të ndihmuar në lehtësimin e punës së bankave ushqimore në të gjithë SHBA-në dhe Kanada-në për të qenë në gjendje të sigurojmë ushqim për njerëzit në nevojë. ”

Në një deklaratë të postuar në mediat sociale, Feeding America falënderoi aktorët për “të qenit ekipi ynë i ëndrrave për luftën kundër urisë”.

“Dhurata juaj e dytë 500 mijë dollarë do të sjellë ndryshim të madh për njerëzit në të gjithë vendin,” shkroi organizata./Insajderi.com