Sa do të shitej Pallati Buckingham nëse del ndonjëherë në treg?

Sa do të shitej Pallati Buckingham nëse del ndonjëherë në treg?

Pallati Buckingham është një pronë në Mbretërinë e Bashkuar që edhe më të pasurit ëndërrojnë ta kenë të tyren.

Një raport i fundit duke cituar një agjent të pasurive në internet ka habitur entizistët e familjes mbretërore për shumën tronditëse që pallati (330 vjet i vjetër) , në të vërtetë vlen.

Emoov, një agjent shtetëror në internet, pohoi në faqen e tij të internetit se struktura historike do të vlente të paktën 5.5 miliardë funte, njofton Insajderi.

Uebfaqja shtoi detaje të mëtejshme të pallatit; prona përmban 240 dhoma gjumi, 19 dhoma shtetërore, 78 banjo, një pishinë dhe sistem sigurie.

“Emoov është i kënaqur të nxjerrë në treg një shtëpi që do ju bëjë të ndjeheni mbretër. Në rregull, nuk është e vërtetë. Por nuk ka asnjë të keqe të imagjinosh veten të jetosh në lagjet e Mbretëreshës apo jo? ” faqja e internetit sqaroi për këdo që e percepton këtë si një shenjë se pallati ka dalë në treg. /Insajderi.com

Burimi: GeoTV