Sami Khedira nga Juventus kalon te Hertha Berlin

Sami Khedira nga Juventus kalon te Hertha Berlin

Tashmë nuk ka më dyshime, Sami Khedira largohet nga Juventusi, teksa do të vazhdojë karrierën në Gjermani, në Bundesligën gjermane, njofton Insajderi.

Mesfushori veteran ka vendosur të kalojë te skuadra e Hertha Berlin, dhe për pjesën tjetër të sezonit do të luajë në Bundesligë.

33 vjeçarit i përfundonte kontrata me Juventusin në qershor të këtij viti dhe për shkak se nuk po arrinte të gjente minuta në formacionin e Pirlos, ai vendosi të  largohej nga ‘bardhezinjtë’ për të kaluar në Gjermani.

Khedira mbërriti ditën e djeshme në Berlin, teksa ditën e sotme i është nënshtruar vizitave mjekësore, përpara se të zyrtarizohet si lojtari më i ri i Herthës. /Insajderi.com