Sanchez nuk është lënduar

Sanchez nuk është lënduar

Alexix Sanchez do të luajë ndeshjen e rëndësishme të Interit kundër Udinese.

Klubi Italian ka njoftuar se sulmuesi nuuk është lënduar dhe ka qenë prezent në stërvitje.

Sanchez “kishte” disa probleme në derbin të cilën Interi e fitoi kundëër Juventuesin.

Por, asgjë nuk është serioze për fatin e tij, njofton Insajderi.

Sanchez e zëvendësi Lautaro Martinezin në minutën e 86-të në ndeshjen kundër Juventuesit, pas të cilës Interi vazhdon luftën për titullin e kampionit në Serie A, ku ka tri pikë më pak se rivali qytetit, Milan. /Insajderi.com