Santos kalon në finalen e “Copa Libertadores” ku e pret Palmeiras

Gjigandi brazilian i futbollit Santos ka mposhtur atë argjentinas të Boca Juniors me rezultat 3-0 për t’u kualifikuar në finalen e “Libertadores”, njofton Insajderi.

Diego Pituca shënoi golin e parë për Santos në minutën e 16-të në “Estadio Urbano Caldeira”. Santos dyfishoi epërsinë teksa goli i dytë erdhi nga Yeferson Soteldo në minutën e 49-të.

Dy minuta më vonë, Lucas Braga shënoi për rezultatin 3-0 me një gjuajtje nga afërsia.

Santos-i brazilian nxori barazim 0-0 ndaj Boca Juniors në ndeshjen e parë të gjysmëfinales kështu që u zhvendosën në finale me një rezultat të përgjithshëm prej 3-0.

Tani Santos në stadiumin emblematik “Maracana” të Rio de Janeiro do të luajë kundër Palmeiras në finale e 30 janarit. /Insdajderi.com