Sarri gati të rikthehet në punën e trajnerit

Sarri gati të rikthehet në punën e trajnerit

Ish trajneri i Napoli, Cheslea dhe Juventus, Maurizio Sarri, është afër të rikthehet në punën  e trajnerit, pas shkarkimit që iu bë nga ana e Juventus.

Sipas të përditshmes La Gazzetta dello Sport, Sarri, ka pranuar një ofertë nga ekipi i Firoentina dhe i njëjti është shumë afër t’a pranojë këtë ofertë, transmeton Insajderi.

Viola ka arritur të marrë vetëm katër pikë në po aq takime të zhvilluara dhe ka një presion për gjetjen e trajnerit të ti.

Ata tashmë kanë shikimin e tyre te Sarri dhe strategu italian është aktualisht i papunë.

Ish-trajneri i Chelseas duket se shumë shpejtë do të marrë drejtimin e Fiorentinës, dhe të ndihmojë ata në objektivat./Insajderi.com.