Sassolo vs Milan – formacionet

Sassolo vs Milan – formacionet

Në javën e 13-të në Serie A, zhvillohet ndeshja mes Sassuolo-s dhe Milan-it, njofton Insajderi.

Të dyja skuadrat këtë sezon kanë treguar formë fantastike, ku Sassuolo ndodhet në vendin e gjashtë, ndërsa Milan kryeson ligën.

Nikoqirët në pesë ndeshjet e fundit kanë dy fitore, dy barazime dhe një humbje, ndërsa mysafirët kanë tri fitore dhe dy barazime.

Roberto De Zerbi luan me skemën 4-3-3, ndërsa Pioli luan me 4-2-3-1.

Sassuolo: Consigli; Toljan, Marlon, Ferrari, Rogerio; Lopez, Bourabia; Berardi, Traore, Djuricic; Defrel.

Milan: G Donnarumma; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Brahim Diaz, Calhanoglu; Leao. /Insajderi.com