Selektori i Bjellorusisë ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit

Selektori i Bjellorusisë ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit

Mihail Markel nuk është më trajner i kombëtares së Bjellorusisë. Tekniku 55 vjeçar ka dhënë dorëheqjen pas humbjes turpëruese që Bjellorusia pësoi nga Belgjika, njofton Insajderi.

Këtë lajm e ka deklaruar vetë trajneri, ku kombëtarja bjelloruse e ka publikuar me anë të një komunikate zyrtare në faqen e saj.

“Kam analizuar situatën pas ndeshjes ndaj Belgjikës dhe kam arritur në konkluzionin se duhet të dorëhiqem si trajneri i skuadrës kombëtare të Bjellorusisë.”

Bjellorusia në fushatën eliminatore të Botërorit “Qatar 2022” renditet në vendin e parafundit me tre pikë, ku ka arritur të fitojë ndaj Estonisë dhe të humbasë 8-0 ndaj Belgjikës. /Insajderi.com