Serie A pezullon tre gjyqtarë

Serie A pezullon tre gjyqtarë

Tre gjyqtarë të ligës italiane Serie A, janë pezulluar për shkak të një skandali të shpenzimeve.

Këtë vendim për Fabrizio Pasqua, Federico La Penna dhe Ivan Robilotta, janë emrat që u dënuan nga Shoqata Arbitrare.

Dyshimet ishin nxjerr pas raporteve të auditimit.

Këta gjyqtarë nuk do të referojnë xhiron e fundit në Serie A. /Insajderi.com