Sevilla vs Inter – Formacionet zyrtare të finales së madhe

Sevilla vs Inter – Formacionet zyrtare të finales së madhe

Sevilla dhe Inter, janë duke bërë përgatitjet e fundit, para se të paraqiten në fushë për të zhvilluar finalen e madhe të Europa Ligë. Të dy ekipet i kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare, me të cilat synojnë të rrëmbejnë titullin kampion.

Ekipi spanjoll, Sevilla, paraqitet në këtë finale me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në fushë: Dono: Reguilon, Diego Carlos, Kounde, NAvas: Banega, Fernando, Jordan: Suso, de Jong, Ocampos.

Ndëresa, ekipi i Antonio conte, paraqitet si zakonisht me formacionin 3-5-2, me këta lojtarë: Handanovic: Godin, de Vrij, Bastoni: D’Ambrossio. Barella, Brozovic, Gagliardini, Young: Lukaku, Martinez.

Ndeshja fillon nga ora 21:00./Insajderi.com.