Shaqiri mungoi kundër Manchester United për shkak të lëndimit

Shaqiri mungoi kundër Manchester United për shkak të lëndimit

Xherdan Shaqiri mungoi në derbin me rivalin e përbetuar, Manchester United për shkak të një lëndimi. Shaqiri nuk ishte i ftuar për këtë ndeshje, të cilën e fitoi Liverpooli.

Shaqiri ka pësuar një lëndim gjatë javës dhe nuk ka mundur të rikuperohet në kohën e duhur për ndeshjen me Manchester United, më shumë në Insporti.com.