Shembet kisha ungjillore, vdesin 9 besimtarë, 10 plagosen

Shembet kisha ungjillore, vdesin 9 besimtarë, 10 plagosen

Të paktën 9 persona humbën jetën dhe 10 të tjerë u plagosën si pasojë e rrëzimit të një shtëpie, e cila përdorej si kishë ungjillore.

Ngjarja ka ndodhur në Peru në rajonin rajonin Huanuco, në veri-lindje të vendit.

Siç raportojnë mediat, besimtarët u shtypën nga një mur që u shemb për shkak të shirave të mëdha që ranë në këtë zonë.

Shirat shkaktuan rrëshqitje të dheut dhe përmbytje në disa fshatra.