Shikojeni këtë super super gol që sapo e shënoi Lacazette kundër Tottenham (VIDEO)

Shikojeni këtë super super gol që sapo e shënoi Lacazette kundër Tottenham (VIDEO)

Pjesa e parë e derbit nga Londra , në mes Tottenahm vs Arsenal është përmbyllur me rezultat 1 me 1.

Arsenal kaluan të parët në epërsi me golin e jashtëzakonshëm të Lacazette, që e shënoi në minuten e 16’, raporton Insajderi.

Tottenham u kundërpërgjigj menjëherë përmes Son Heung-Min në minutën e 19’, pas një gabimi trashanik të Kolasinac.

Pjesa e parë ishte shumë e barabartë, ku dallimi në posedim ishte vetëm 2% në të mirë të Arsenal dhe të dyja ekipet patën nga 6 tentime për gol./Insajderi.com