Shikoni momenti kur kobra vret zbutësin e gjarpërinjve

Shikoni momenti kur kobra vret zbutësin e gjarpërinjve

Një zbutës gjarpërinjsh nga Indonezia e pësoi keq nga një gjarpër kobra, me të cilin po luante përpara fshatarëve. Norjani njihej edhe si Mbreti i Kobrave.

Por shfaqja e tij e fundit rezultoi tragjike. Gjarpri i gjatë rreth 5 metra e kafshoi dy herë. Pavarësisht kësaj, ai vazhdoi shfaqjen përpara banorëve.

Dy orë më vonë, ai nisi të kishte probleme dhe e dërguan në spital. Mjekët i dhanë antihelm, por ishte tepër vonë. Helmi i kobrës kishte depërtuar në trup dhe ai ndërroi jetë atë mbrëmje. Familja e tij ia preu kokën gjarprit, një akt që mendohet se largon shpirtrat e këqij.

Snake charmer dies after being bitten by king cobra

Norjani, a snake charmer from Toho district, Mempawah regency, in West Kalimantan, reportedly died on Saturday shortly after performing with his king cobra.Credits: https://www.thejakartapost.com/news/2020/01/28/snake-charmer-dies-after-being-bitten-by-king-cobra.html

Gepostet von Ang Cute Mo, Pa Nose To Nose Pwede ? am Dienstag, 28. Januar 2020