Shkëndija luan për historinë dhe për milionat që jep UEFA

Shkëndija luan për historinë dhe për milionat që jep UEFA

Shkëndija e Tetovës sot luan për historinë por edhe për milionat që jep UEFA. Në orën 19:00 në Tiraspol të Moldavisë, kuqezinjtë tetovarë do të sfidojnë Sheriffin vendas në sfidën e kthimit të turit të dytë kualifikues të Champions League.

Objektivi i vetëm i skuadrës së Qatip Osmanit është të mbrojë fitoren 1-0 të ndeshjes së parë për t’u kualifikuar në rundin tjetër të kompeticionit më të rëndësishëm për klube, kualifikim që do t’i siguronte Shkëndijës minimalisht pjesëmarrjen në play-offin e Europa League për të tretin sezon radhazi.

Lexoni më gjerësisht në Insporti