Shkëndija shënon fitore, Renova dhe Struga barazojnë ndërsa Shkupi zhgënjen në shtëpi

Shkëndija shënon fitore, Renova dhe Struga barazojnë ndërsa Shkupi zhgënjen në shtëpi

Janë luajtur ditën e sotme gjashtë ndeshjet në Maqedoninë e Veriut, të vlefshme për javën e 27-të në kampionat, teksa ekipet shqiptare që militojnë në elitën e maqedono-veriorve, njëra ka shënuar fitore, dy të tjera kanë barazuar, ndërsa njëra është mposhtur në shtëpi, njofton Insajderi.

Shkëndija e Tetovës ka regjistruar fitoren e radhës, teksa ka mposhtur minimalisht Akademija Pandev me golin e shënuar nga Besart Ibraimi (52’). ‘Kuqezinjtë’ e drejtuar nga Ernest Gjoka qëndrojnë të shkëputur në krye me 62 pikë, 13 pikë më shumë se Shkupi i vendit të dytë. Pikërisht këta të fundit, janë mposhtur në shtëpi nga Belasica me rezultat 0:1, kurse golin e vetëm për miqtë e shënoi Demir (11’).

Renova ka barazuar 1-1 si mysafire e Vardarit në Shkup. Golin e avantazhit e shënoi Jasaroski (15’).

Struga Trim & Lum, ka barazuar 1-1 në shtëpi me Rabotniçkin, ndërsa golin për ekipin shqiptar e shënoi Milenkovski (33’).

REZULTATET:

Makedonija GP-Borec 2-1

Pelister-Sileks 3-2

Shkendija-Akademija Pandev 1-0

Shkupi-Belasica 0-1

Struga Trim & Lum-Rabotnicki 1-1

Vardar-Renova 1-1

/Insajderi.com