Shkon në 99 numri i të zhdukurve nga shembja e ndërtesës në Miami të Floridas

Shkon në 99 numri i të zhdukurve nga shembja e ndërtesës në Miami të Floridas

Të paktën një person ka vdekur dhe dhjetëra janë zhdukur pas shembjes brenda natës të një ndërtese banimi 12-katëshe në veri të Miamit, Florida, njoftuan zyrtarët.

Numri i atyre që vazhdojnë të jenë të zhdukur është rritur nga 51 në 99, thotë policia e Miami-Dade, shkruan BBC, transmeton Insajderi.

Është e paqartë se sa njerëz ishin në ndërtesë në atë kohë.

Kompleksi në qytetin Surfside u ndërtua në 1980. Nga 130 njësi, rreth gjysma u prekën nga shembja.

Një numër i migrantëve të Amerikës Latine janë raportuar të zhdukur nga konsullatat e tyre.

Ekipet e shpëtimit nxorën 35 persona nga rrënojat, nga të cilët dy u dërguan në spital.Top of Form/Insajderi.com