Shkupi gati për ndeshjen mes Real Madridit dhe Manchester United

Shkupi gati për ndeshjen mes Real Madridit dhe Manchester United

Shkupi tashmë i gatshëm për ndeshjen e UEFA Super Kupës që do të luhet më 8 gusht mes Real Madridit dhe Manchester United.

Kryeqyteti i Maqedonisë i cili do të jetë nikoqir i ndeshjes mes fituesit të UEFA Ligës së Kampioneve, Real Madrid dhe fituesit të UEFA Ligës së Evropës, Manchester United, vazhdon të pranojë mysafir nga të gjitha anët e botës.

Në lokacione të ndryshme të kryeqytetit janë varur flamujt e Real Madridit dhe Manchester Unitedit, ndërsa në sheshin “Maqedonia” është formuar një “fan zone” ku do të zhvillohen aktivitete të ndryshme.