Debakël

Shokohet Liverpooli, humbë 7 me 2 nga Aston Villa

Shokohet Liverpooli, humbë 7 me 2 nga Aston Villa

Liverpooli është shokuar nga Aston Villa në PremierLigen angleze.

7 me 2 ka përfunduar ndeshja  e xhiros së katërt, në të cilën ekipi i Jorden Kloop pësoi debakël.

Për Aston Villan tri gola i shënoi, Ollie Watkins në minutat 4, 23 dhe 39. Ndërsa golat dy gola shënoi Jack Grealish dhe me nga një gol kontribuan edhe John McGin dhe Ross Barkley.

Për Liverpoolin dy golat i shënoi sulmuesi, Mohamed Salah.

Kjo humbje është ndër më të thellat në historinë e Liverpoolit. /Insajderi.com