Shokohet Real Madridi: “Zhduket” Zinedine Zidane

Shokohet Real Madridi: “Zhduket” Zinedine Zidane

Në “Santiago Bernabeu” nuk mund të jenë të qetë pas asaj që ka ndodhur së fundit. Trajneri, Zinedine Zidane është larguar papritmas dhe tash për tash nuk dihet arsyeja.

Largimi i tij i ka gjetur të gjithë të papërgatitur në kampin e Real Madridit. Skuadra spanjolle nuk ka dhënë shpjegime për largimin e francezit duke u mjaftuar me “arsye personale”.

Lajmi duket se ka tronditur dhe lojtarët e “Los Blancos”. Eden Hazard dhe Karim Benzema shfaqen mjaft të shqetësuar në stërvitjen e fundit. Priten informacione të reja në lidhje me trajnerin e francezit