Shorti për ndeshjet e Europa League

Shorti për ndeshjet e Europa League

Real Sodiedad & Manchester United dhe Benfica & Arsenal, janë dy përballjet kryesore në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

Është hedhur shorti në Europa League për fazën eliminatore.

Do të zhvillohen 16 duele, ku luajnë ekipe tjera të mëdha si Milan, Roma, Napoli, Tottenham, Vilareal. /Insajderi.com

Përballjet

Ëolfsberg – Tottenham Hotspur
Dynamo Kyiv – Club Brugge
Real Sociedad – Manchester United
Benfica – Arsenal
Crvena Zvezda – AC Milan
Antëerp – Rangers
Slavia Praga – Leicester City
RB Salzburg – Villareal
Braga – Roma
Krasnodar – Dinamo Zagreb
Young Boys Bern – Bayer Leverkusen
Molde – Hoffenheim
Granada – Napoli
Maccabi Tel-Aviv – Shakhtar Donetsk
Lille – Ajax. /Insajderi.com