Shou i Muriqit – goli, asistimi dhe përjashtimi me karton të kuq

Shou i Muriqit – goli, asistimi dhe përjashtimi me karton të kuq

Vedat Muriqi shënoi, asistoi dhe u ndëshkua me karton të kuq. Muriqi ishte protagonisti i fitores së Fenebhaces kundër Gaziantep.

Muriqi zhvilloi një ndeshje të ‘çmendur’ pasi ishte më i mirë në fushë në fitoren e Fenerit në udhëtim me rezultat 2:0.

Reprezentuesi i Kosovës asistoi në golin e parë për gjermanin Max Kruse. Muriqit i’u anulua një gol, të cilën e shënoi në minutën e 48-të por pas shikimit në sistemin VAR, ai ishte në pozicion jashtë loje, më shumë në Insporti.com.