Shpallet formacioni më i mirë i vitit në Serie A

Shpallet formacioni më i mirë i vitit në Serie A

Të hënën mbrëma në Milano, Federata e Futbollit e Italisë shpalli formacionin më të mirë të vitit 2017.

Në formacionin e vitit dominojnë lojtarë nga kampioni aktual i Serisë A, Juventus.

Përveç Juventus, në formacionin e vitit janë kanë dalë të jenë edhe lojtarë nga Napoli dhe Roma.

Kjo është 11-shja më e mirë e vitit 2017 në Seria A:

Buffon; Dani Alves, Bonucci, Koulibaly, Alex Sandro; Nainggolan, Pjanic, Hamsik; Mertens, Higuain, Dybala. /Express/