Shpërthim në një termocentral në Iran

Një shpërthim ka ndodhur në një termocentral në Iran.

Shpërthim në një termocentral në Iran

Një termocentral i Iranit është goditur nga një shpërthim, njoftoi agjensia zyrtare e lajmeve në republikën islamike.

Nuk ka pasur viktima pas shpërthimit në provincën qendrore të Isfahan, sipas IRNA.

Ka pasur disa shpërthime dhe zjarre rreth objekteve ushtarake, bërthamore dhe industriale iraniane që nga fundi i qershorit.

Më 26 qershor, një shpërthim ndodhi në lindje të Teheranit pranë bazës ushtarake dhe të armëve Parchin, për të cilën autoritetet thanë se ishte shkaktuar nga një rrjedhje në një depo të gazit në një zonë jashtë bazës, raporton Independent.

Incidente të tjera të kohëve të fundit të raportuara nga agjensitë iraniane të lajmeve përfshijnë një zjarr në kompleksin industrial ku depozitohen depozitat e depozitimit të kondensatës së gazit, një në një fabrikë petrokimike dhe një shpërthim në Teheran, kryeqytet, i cili vrau dy persona. /Insajderi.com/