Shtyhet meçi mes Florian Markut dhe Maxim Prodan

Shtyhet meçi mes Florian Markut dhe Maxim Prodan

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka njoftuar se meçi i tij kundër Maxim Prodan është shtyrë, shkruan Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Marku përmes rrjetit social “Facebook”.

Sipas tij, arsyeja e shtyerjes së këtij meçi është lëndimi që ka pësuar së fundmi, gjë që do t’ia pamundësojë atij të jetë i aftë të përballen me Prodan

Marku theksoi se kjo ndeshje me shumë gjasë do të zhvillohet në muajin shtator dhe për këtë do të njoftoj ai vetë për datën e saktë.

Kjo përballje ishte paraparë të zhvillohet më shtatë shtator, por u shtye pikërishtë për shkak të lëndimit të Florian Markut./Insajderi.com