“Si u fut në ekipin e vitit?” – Shpërthejnë reagimet ndaj përfshirjes së Pogbas

“Si u fut në ekipin e vitit?” – Shpërthejnë reagimet ndaj përfshirjes së Pogbas

Në rrjete sociale kanë filluar me të madhe reagimet ndaj përfshirjes së Paul Pogbas në ekipin më të mirë të vitit.

PFA e publikoi mëngjesin e sotëm formacionin më të mirë të vitit në Premierligë – aty ku si befasia më e madhe shihej përfshirja e mesfushroit Paul Pogba, shkruan Insporti

Kjo është parë si një ‘çmenduri’ nga analistë e tifozë të shumtë të futbollit, sipas të cilëve francezi 26-vjeçar nuk e meriton të jetë pjesë e ekipit.

Pasi e fitoi Kupën e Botës me Francën në verë, mesfushori pati një sezon të luhatshëm ku iu hoq edhe shiriti i kapitenit dhe pati disa konflikte me ish-trajnerin Jose Mourinho.

Lexoni më shumë në Insporti