Gëzuar 2021

Si u prit ndërrimi i motmoteve anembanë botës?

Si u prit ndërrimi i motmoteve anembanë botës?
Burimi i fotografisë: Lee Smith / Reuters

Më në fund mund të themi lamtumirë 2020, një vit i çrregullt, tragjik.

Por për shkak të pandemisë së Coronavirusit nuk do të ketë shumë nga festimet masive që jemi mësuar të shohim. Shumë qytete madje kanë anuluar shfaqjet e tyre të fishekzjarrëve, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Ja se si kumbonin qytete anembanë botës në vitin e ri:

Konfeti bie në një Times Square kryesisht të zbrazët në New York. Corey Sipkin / AFP / Getty Images

Një memorial i Vitit të Ri për viktimat e pandemisë Covid-19 u mbajt në Urën Nelson Mandela në Johannesburg, Afrika e Jugut. Joao Silva / The New York Times / Redux

Vizitorët e hotelit në Paris mirëpresin 2021 pranë Kullës Eiffel. Fishekzjarrët e Vitit të Ri u anuluan në të gjithë Francën dhe në orën 20:00. shtetrrethimi u vendos në një përpjekje për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Kiran Ridley / Getty Images

Fëmijët luajnë me xixëllonja në Caracas, Venezuelë. Matias Delacroix / AP

Njerëzit festojnë në Urën Erasmus në Roterdam, qyteti i dytë më i madh i Holandës. ANP / AFP / Getty Images

Fishekzjarret ndriçojnë qiellin prapa Portës së Brandenburgut në Berlin, Gjermani. Michael Sohn / AP

Dy gra festojnë në Newcastle, Angli. Lee Smith / Reuters

Një anëtar i stafit të sigurisë në një koncert në Berlin mban një maskë fytyre që lexon “Gëzuar Vitin e Ri 2021.” John MacDougall / AFP / Getty Images

Dritat shihen mbi lumin Nil në kryeqytetin egjiptian Kajro. Khaled Desouki / AFP / Getty Images

Banorët e shtëpisë së pleqve San Jeronimo kërcejnë në Estella, Spanjë. Alvaro Barrientos / AP

Njerëzit mblidhen pranë Burj Khalifa, ndërtesa më e lartë në botë, përpara shfaqjes së fishekzjarrëve në Dubai. Ali Haider / EPA-EFE / Shutterstock

Njerëzit festojnë nën dritat e një peme të Krishtlindjes në Kiev, Ukrainë. Efrem Lukatsky / AP.