Sinan Bytyqi flet si e la futbollin pas operacionit ne zemër

Sinan Bytyqi flet si e la futbollin pas operacionit ne zemër

Gazeta sportive spanjolle Marca ka bërë një artikull për Sinan Bytyqinm futbollistin, i cili ishte detyruar të braktisë futbollin pas operacionit në zemër. Marca, në kët artikull pasqyron episode emocionale nga karriera e tij në Manchester City dhe jeta e tij pas operacionit dhe pas braktisjes së futbollit aktiv.

Artikulli fillon me një episod nga shtatori i vitit 2014. Manchester City do të luajë një ndeshje të Kupës së Ligës dhe Nastasic sëmuret pak orë para takimit.

Duhet një zëvendësues dhe Patrick Vieira, trajner i skuadrës së dytë, rekomandon që të grumbullohet një 19-vjeçar i cili ka luajtur shumë mirë në javët e fundit. Bëhet fjalë për Sinan Bytyqin, i cili thërritet me urgjencë për t’u ulur në stol në fitoren 7-0 të Cityt ndaj Sheffield.

Lexoni artikullin e plotë për Sinan Bytyqin.