Sipas mediave nga Spanja, UEFA përjashton për dy vite nga kupat Europiane ekipe si Barcelona, Juventus dhe Real Madrid

Sipas mediave nga Spanja, UEFA përjashton për dy vite nga kupat Europiane ekipe si Barcelona, Juventus dhe Real Madrid

Pas krijimit të Super Ligës Europiane, e cila mori fund shumë shpejt, tashmë pjesë e saj kanë mbetur vetëm tre klube. Real Madridi, Barcelona dhe Juventusi, nuk kanë njoftuar ende largimin dhe vazhdojnë të jenë pjesë e këtij kompeticioni, njofton Insajderi.

Megjithatë në Spanjë raportojnë se UEFA tashmë e ka marrë vendimin për këto tre ekipe. Sipas “Cadena Cope”, institucioni i futbollit Europian ka vendosur të përjashtojë për dy vite nga kupat Europiane këto tre klube.

Sipas raportit të sipërpërmendur UEFA tashmë e ka marrë vendimin për të dënuar këto tre klube, por gjithçka do të bëhet e ditur pas 29 majit, kur të jetë luajtur edhe finalja e Ligës së Kampioneve. Kjo do të ishte një goditje e rëndë për të tre klubet, të cilat për mungesë në dy vite në Europë, do humbisnin shumë në çdo drejtim. /Insajderi.com