Skocia – Republika Çeke: Formacionet zyrtare

Skocia – Republika Çeke: Formacionet zyrtare

Përballja mes Skocisë dhe Republikës Çeke do të jetë ndesha e radhës e grupit D në kuadër të EURO 2020.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri i Skocisë, Steve Clark, do të fillojë ndeshjen me formacionin 3-5-2: David Marshall, Grant Hanley, Liam Cooper, Jack Hendry, Stephen O’Donnell, Stuart Armstrong, John McGinn, Scott McTomminay, Adrew Robertson, Lyndon Dykes dhe Ryan Christie.

Nga ana tjetër, trajneri i Çekisë, Jaroslav Silhavy, do të fillojë ndeshjen me formacionin 4-2-3-1: Tomas Vaclik, Jan Boril, Tomas Kalas, Ondrej Celustka, Vladimir Coufal, Alex Kral, Tomas Soucek, Lukas Masoupust, Vladimir Darida, Jakup Jankto dhe Patrik Schick.

Ndeshja do të zhvillohet në “Hampden Park” në Glasgow me fillim nga pra 15:00. /Insajderi.com