Skuadra e shqiptarëve shënon fitoren e parë në Serie A pas 19 xhirove

Skuadra e shqiptarëve shënon fitoren e parë në Serie A pas 19 xhirove

Pas shumë dështimesh në kampiont Benevento ka bërë suprizën e vitit të ri duke marrë fitoren e parë në Serie A.

Skuadra italiane pas shumë vuajtjesh ka marrë tre pikët e arta, që do të thotë fitorja e parë këtë sezon në Serie A, pas 19-të javëve.

Në këtë sfidë luajtën edhe dy lojtarët e kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj dhe Berat Xhimshiti.

https://www.youtube.com/watch?v=XqYxmlwd3wE