Sllovakia arrin fitore të vështirë kundër Polonisë

Sllovakia arrin fitore të vështirë kundër Polonisë

Sllovakia ka arritur fitore të vështire prej 2-1 në përballje kundër Polonisë.

Minutat e parë të ndeshjes u karakterizuan me dominim të polakëve të cilët sulmonin vazhdimisht.

Por, përkundër kësaj, sllovakët arritën të kalojnë në epërsi që në minutë e 18-të të ndeshjes, për të shkuar kështu edhe në pushimin e pjesës së parë me një gol epërsi.

Në pjesën e dytë, Polonisë iu deshën vetëm 28 sekonda për të barazuar rezultatin.

Golin për polakët e shënoj Karol Linetty.

Gjithçka morri kahje tjetetër kur Grezegorz Krychowiak u ndëshkua me kartonin e dytë të verdh, ku edhe u përjashtua nga loja.

Sllovenët përfituan nga kjo dhe arritën të shënojnë për golin e epërsisë në minutën e 69-të përmes Milan Skriniar.

Pas këtij goli, sllovenët zhvilluan lojë tërësisht defanzive, ndërsa polakët mundoheshin vazhdimisht të gjenin golin e radhës, por ishin të pafatë, kështu ndeshja u mbyll me rezultat 2-1 në të mirë të Sllovakisë.

Ndeshjen e radhës kombëtarja sllovake do të luaj përball Suedisë, ndërsa Polonia do të përballet me Spanjën./insajderi.com


Sllovakia kalon në epërsi ndaj Polonisë

Sllovakia ka arritur të rimarrë epërsinë ndaj Polonisë.

Golin e shënoj Milan Skriniar në minutën e 69-të.

Deri në minutën e 62-të, polakët ishin dukshëm më të mirë, pasi sulmonin vazhdimisht.

Në minutën e 62-të, Krychowiak, morri kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Kjo bërë që Sllovakia të rikthehet dhe të shënoj golin e epërsisë.


Polonia barazon rezultatin përball Sllovakisë

Polonia ka arritur të barazoj rezultatin përball Sllovakisë.

Polakëve iu deshën vetëm 28 sekonda për të shnuar golin e barazimit.

Realizator i golit ishte Karol Linetty.

Në rastin e parë të pjesës së dytë ata arritën të barazojnë rezultatin.


Fillon pjesa e dytë mes Polonisë dhe Sllovakisë


Përfundon pjesa e parë mes Polonisë dhe Sllovakisë

Ka përfunduar pjesa e parë me rezultat 1-0 në të mirë të Sllovakisë kundër Polonisë.

Që nga minutat e parë të kësaj pjese, polakët ishin dukshëm më të mirë, pasi sulmonin vazhdimisht, ndërsa sllovakët mundoheshin të përfitonin përmes kundërsulmeve.

Por, siç duket kjo strategji u funksionoi sllovakëve pasi arritën të shënojnë në minutën e 18-të të takimit.

Minutat e mbetur të pjesës së parë u karakterizuan me dominim të Polonisë, të cilët mundonin të gjenin golin e barazimit, ndërsa Sllovenia të ruante rezultatin.


Sllovakia në avantazh ndaj Polonisë

Sllovakia ka arritur të kaloj në epërsi në ndeshjen ndaj Polonisë.

Robert Mak ishte autori i golit në minutën e 18-të, por u akordua si auto-gol pasi Szczesny devijoi topi drejt portës së tij.

Deri në këtë minutë më të mirë në fushë janë duke u treguar polakët, të cilët po ushtrojnë edhe presion përball portës së Dubravkas.

Ndërsa Sllovakia në vetëm rastin e dytë serioz arriti të gjejë golin.


Ka filluar përballja mes Polonisë dhe Sllovakisë.