Sonte dy gjysmëfinale të Europa League

Sonte dy gjysmëfinale të Europa League

Dy skuadra angleze, një spanjolle e tjetra italiane përbëjnë katshen që do të luajnë në gjysmëfinale të Europa League.

Manchester United & Roma, gjysmëfinalja që konsiderohet më interesante – fillon nga ora 21:00.

Ndërsa, tjetra; Arsenal & Vilareal, starton në të njëjtën kohë.

Gara Europa League, për Romën dhe Arsenalin kanë më shumë rëndësi këtë edicion.

Kjo pasi të dy klubet në ligat në të cilat garojnë; Premier League dhe Serie, janë larg zonës Champions.

Sipas rregullave të UEFA-s, fituesi i trofeut të garës së dytë më të madhe në Evropë, edicionin tjetër luan në Champions League. /Insajderi.com