Sonte krye-ndeshja Juventues vs Barcelona

Sonte krye-ndeshja Juventues vs Barcelona

Sonte do të zhvillohen tetë ndeshjet e radhës të Ligës së Kampioneve.

Krye-ndeshja do të jetë në Torino ku do të takohet Juventuesi me Barcelonen ndeshje që fillon ngra ora 21:00, ndërsa ndeshja tjetër në këtë grup është ajo Ferencvaros vs Dynamo Kyiv.

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në këtë sfidë pasi përsëri rezultoi pozitiv me COVID-19.

Ndërsa në ndeshjet tjera, Chelsea i shkon FC Krasnoda, në ndeshjen që fillon në ora 18:55, ndërsa nga ora 21:00, Sevilla luan si vendas ndaj Rennes.

Në Grupin “F”, zhvillohen ndeshjet Borussia Dortmund vs Zenit St. Petersburg dhe Club Brugge vs Lazio.

Po ashtu sonte do të ballet Manchester United me Rasen Ballsport Leipzig dhe në këtë grup Paris Saint-Germain i shkon Istanbul Basaksehir në Turqi. /Insajderi.com