Sonte ndeshje e liderëve të tabelës: Liverpool & Tottenham

Sonte ndeshje e liderëve të tabelës: Liverpool & Tottenham

Sonte duke filluar nga ora 21:00 do të zhvillohet super dueli në mes Liverpoolit e Tottenhamit.

Ndeshja është interesante pasi pas 12 xhirove dy ekipet ndajnë pozitën e parë me nga 25 pikë.

Fituesi do të ishte lider në tabelë dhe ndeshja mund ta orientojë garën për titull të Premier League.

Ajo që e bën edhe më të fortë ndeshjen është përballja e dy trajnerëve elitarë, Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp. /Insajderi.com