Sonte përballen City dhe Dortmund në kuadër të Ligës së Kampioneve

Sonte përballen City dhe Dortmund në kuadër të Ligës së Kampioneve

Manchester City do të ballafaqohet sonte në orën 21:00 me Borussia Dortmund në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Skuadra gjermane Dortmund pret në shtëpinë e saj lojën e kthimit që zhvillohet me skuadrën angleze Manchester City, e cila ka fituar përballjen e parë me rezultat 2:1.

Rezultati 2-1, është një nga rezultatet më të shpeshta në Ligën e Kampionëve dhe konsiderohet mjaft i rrezikshëm për skuadrën fituese.

Sipas statistikave nga UEFA, nga 27 skuadra që kishin fituar ndeshjen e parë 2-1, 15 ishin eliminuar dhe 12 kishin kaluar tutje në raundin tjetër.

Katër skuadrat që do të ballafaqohen sonte nga ora 21:00 janë Borussia Dortmund – Manchester City si dhe Liverpool – Real Madrid./Insajderi.com