Sonte super-derbi Manchester United & Manchester City

Sonte super-derbi Manchester United & Manchester City

Super derbi lokal në mes Manchester United e Manchester City zhvillohet nga ora 18:30.

Të dy skuadrat nuk kanë qenë në formën e tyre këtë sezon.

Premier League angleze zhvillon ndeshjet e xhiros së 12’t.

Përpos derbit, do të zhvillohet edhe tri ndeshje tjera.

Shumë interesnt pritet të jetë takimi në mes Evertonit dhe Chelsea.

Ndërsa, dy ndeshjet tjera janë Wolverhampton Wanderers & Aston Villa dhe 16:00Neëcastle United & West Bromwich Albion. /Insajderi.com