Sonte zhvillohen dy ndeshje tjera në “EURO 2020”

Sonte zhvillohen dy ndeshje tjera në “EURO 2020”

Sonte do të zhvillohen dy ndeshje të 1/8 së finales në kampionatin “EURO 2020”.

Duke filluar nga ora 18:00 përballen Kroacia e Spanja.

Ndërsa në ora 21:00, Franca do të ndeshjet me Zvicrën e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës.

Deri më tash kualifikimin për çerekfinale e kanë siguruar katër kombëtare.

Italia, Belgjika, Danimarka dhe Çekia. /Insajderi.com