Sot një vit Portugalia u shpall kampion në Ligën e Kombeve

Sot një vit Portugalia u shpall kampion në Ligën e Kombeve

Ka kaluar një vit që kur kombëtarja portugeze doli e para në organizimin e parë të garës Liga e Kombeve.

Portugalia ishte në grup me Italinë dhe Poloninë duke dalë në vendin e parë me 8 pikë, kurse në gjysmëfinale u takua me Zvicrën duke e mposhtur 3:1 me hattrick nga CR7.

Në finalen e 9 qershorit 2019, Portugalia u takua me Holandën në stadiumin Estadio do Dragao në Porto, duke e mposhtur 1:0 me golin e Guedes. / Insajderi.com